top of page

BYT NA VINOHRADECH

MAD_6648.jpg
MAD_6654.jpg
MAD_6714.jpg
MAD_6711.jpg
MAD_6643.jpg
MAD_6630.jpg
MAD_6592.jpg
MAD_6610.jpg
MAD_6576.jpg
MAD_6556.jpg
MAD_6566.jpg
MAD_6733.jpg
MAD_6747.jpg
MAD_6738.jpg
EVOS1524.jpg
EVOS1573.jpg
MAD_6786.jpg

návrh - 2020, realizace - 2020/21

foto -  Eva Vošická

Klient se na nás obrátil s pochybnostmi, zda jde započatá rekonstrukce prostor vinohradského bytu tím správným směrem a s nejistotou, zda bude spokojen s jejím výsledkem. Po společné diskusi jsme původní záměr rozdělit byt na dva menší vyhodnotily s respektem k původnímu domu a bytu jako nevhodný, a tak se většina dosavadních zásahů již probíhající rekonstrukce musela odstranit. 
Velkorysost původního bytu v domě z počátku 20. století byla opět odhalena a poskytla prostor k dispozičním úpravám odpovídajícím současným požadavkům jeho budoucích majitelů. K poměrně úzké chodbě za vstupními dveřmi přiléhá šatna, díky níž může vstupní část bytu zůstat vybavená s ležérní jednoduchostí. Hlavní obytný prostor vznikl přímým spojením dvou místností, na něj navazuje pracovna, jejíž bonbónkem je sedací/lehací lavice v arkýři s výhledem do parku. Ložnice s šatnou a komfortní koupelnou je situována do dvora.
V designu interiéru kombinujeme charakteristické původní prvky, které jsme se snažily v maximální možné míře zachovat a díky jejichž přítomnosti si byt zachovává svoji autenticitu a dobový punc, s pečlivě vybranými soudobými kousky. Volbou kvalitních a nadčasových materiálů jsme chtěly dosáhnout toho, aby interiér pohodlným obýváním neztrácel na své hodnotě a jeho uživatelům v něm bylo příjemně po celou dobu jeho užívání. Na struktury dubové podlahy (ve vstupní části a v chodbě hexagonová, v ostatních místnostech parketová) navazuje kresba spár dlažby a obkladů v koupelnách. Tento „stylotvorný prvek“ je dále rozehrán v měřítku a barevnosti, světle medovou barvu dřeva doplňuje škála neutrálních odstínů od bílé po černou. Repliky dveří včetně zasklení s původními secesními vzory podtrhují měděné prvky, které hezky vynikají na teple šedém pozadí. Obrazy a dekorace vypovídající o kultivovanosti a vkusu majitele dotvářejí osobitost celého interiéru.

bottom of page